Pomagamy dietą
Komu i jak?
Nasza poradnia dietetyczna specjalizuje się w profilaktyce i terapii otyłości oraz promocji zdrowych nawyków żywieniowych w wybranych jednostkach chorobowych.
W każdej dietoterapii, stosując spersonalizowane podejście do pacjenta, opieramy się na rekomendacjach Instytutu Żywności i Żywienia, wytycznych WHO i zaleceniach lekarskich. Opracowujemy jadłospisy i plany ćwiczeń, motywujemy do działania i podtrzymujemy ducha walki podczas trwania terapii. Zapraszamy pacjentów w każdym wieku.
Na indywidualne konsultacje dietetyczne zapraszamy osoby z:
- nadwagą i otyłością,
- zaburzeniami gospodarki lipidowej,
- zespołem metabolicznym,
- miażdżycą,
- nadciśnieniem tętniczym,
- niedokrwistością,
- insulinoopornością,
- cukrzycą,
- osteopenią i osteoporozą,
- celiakią,
- nieceliakalną wrażliwością na gluten,
- chorobami tarczycy (m.in. Hashimoto),
- zespołem policystycznych jajników (PCOS),
- alergiami i nietolerancjami pokarmowymi,
- depresją,
- dolegliwościami ze strony układu pokarmowego:
- biegunkami,
- zaparciami,
- zespołem jelita drażliwego (IBS),
- problemami jelitowymi, dysbiozą.
W naszym gabinecie wykonujemy analizę składu ciała oraz badania genetyczne, które umożliwiają pełną diagnostykę organizmu, a nawet stwierdzenie przyczyn nieskuteczności wcześniejszych diet.
Ponadto udzielamy porad żywieniowych w zakresie dietetyki pediatrycznej i geriatrycznej, a także kobietom w ciąży i karmiącym piersią; pomagamy w powrocie do masy ciała sprzed ciąży.
W celu umożliwienia konsultacji wszystkim pacjentom stworzyliśmy dla najmłodszych Kącik do zabawy.
Propagujemy szeroko pojętą edukację żywieniową poprzez organizację pogawędek, wykładów i warsztatów żywieniowych na temat racjonalnego odżywiania, aktywności fizycznej lub na temat wcześniej ustalony w placówkach zewnętrznych, jak: żłobki, przedszkola, szkoły, firmy, kluby fitness, fundacje, szkoły rodzenia i in. Zapraszamy do współpracy!



Przed pierwszą wizytą
Jak się przygotować?
Przed pierwszą wizyta prosimy o przygotowanie (wypełnienia) Dziennika żywieniowego.
Prosimy również o wykonanie badań:
- morfologia ogólna z rozmazem
- TSH, fT3
- glukoza na czczo
- insulina na czczo
- lipidogram
- homocysteina
Warto też uwzględnić przygotowanie do analizy składu ciała, która pomoże nam w diagnostyce.
Pierwsza wizyta
Nasze pierwsze spotkanie zazwyczaj trwa 90 minut. Podczas konsultacji analizujemy Dziennik żywieniowy oraz przeprowadzamy wnikliwy wywiad dietetyczny, dzięki któremu poznajemy dotychczasowe zwyczaje żywieniowe i preferencje kulinarne pacjenta, jego tryb życia, a także występujące schorzenia i dolegliwości.
Dokonujemy interpretacji wyników badań laboratoryjnych jako niezbędnego elementu zdrowia i diety. Pozwoli to na opracowanie spersonalizowanego planu żywieniowego stricte skomponowanego dla danego pacjenta.
W trakcie wizyty dokonujemy profesjonalnej oceny stanu odżywienia, obejmującej pomiar i ocenę parametrów antropometrycznych oraz segmentową analizę składu ciała certyfikowanym analizatorem firmy TANITA MC-780 (więcej informacji).
Wizyta kontrolna
Wizyty kontrolne, trwające ok. 30–40 min., odbywają się co kilka tygodni (ustalamy to wspólnie). Mają one znaczenie dla utrzymania Twojej motywacji i samokontroli. Pomagają utrzymać się w postanowieniach (kiedy wiesz, że za kilka dni masz zaplanowaną wizytę, będzie Ci żal grzeszyć, żeby nie popsuć tego co osiągnąłeś) i kształtować prawidłowe nawyki. Wizyty kontrolne w zależności od Twoich potrzeb są ukierunkowane na edukację, motywację, rozwój, analizę błędów i korektę.
Wizyta kontrolna obejmuje:
- pomiar i analizę składu ciała,
- pomiary parametrów antropometrycznych,
- omówienie postępów terapii (decydujemy o dalszych krokach we współpracy),
- omówienie ewentualnych modyfikacji w jadłospisie/planie żywieniowym.
Przestań marzyć, zacznij działać!
Umów się na wizytę – porozmawiajmy, opowiedz, jak się odżywiasz i jak zżyjesz, a wspólnie powalczymy o zmiany!


